Uzun bir surenin ardindan tekrar Merhaba :)

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Selamlar!

Sizlere uzun suredir hayatimda neler oldugundan bahsedememistim. Ufak bir ozet vermek istedim.

Sevgiler,

Bolaykim

10 thoughts on “Uzun bir surenin ardindan tekrar Merhaba :)”

 1. Buraya en son yıllar önce(2012) gelmiştim. Sizin çevirileriniz sayesinde Natsume Yuujinchou ve Sankarea izlemiştim. Yine yaklaşık o yıllarda anime izlemeyi de bırakmıştım. Çok sevmeme rağmen araya bir soğukluk girdi ve nedense tekrar başlayamadım. Aradan geçen 6 yıldan sonra ve anime ile pek alakam kalmamış olmasına rağmen neden bilmiyorum ama bugün birden aklıma geldi ve kendimi burada buldum.

  Anneniz ile ilgili Allah şifa versin demek gelir elden ancak. İşinize ise pek sevindim.
  Buraya yazdığım son yorumdaki dileğimi tekrarlayayım:

  “Daha önemlisi; umarım işinizde her şey istediğiniz gibi gider. Şimdiden başarılar diliyorum :)”

  https://bolaykimfansub.com/2012/06/29/sankarea-12-tr-sub/

  1. Tum yorumlara yanit yazdigimi saniyordum ama son 3-4 mesaji unutmusum ve uzun zamandir siteye bakmiyordum kusura bakma :(
   Cok tesekkurler, sen ve senin gibi siteye zaman zaman ugrayip hal hatir soran bir kac iyi insan var :) Insan boyle seyleri gorunce mutlu oluyor :) Her sey gonlunce olsun <3

 2. Hayat sana öyle bir tokat vurur ki -aslında hayat değil de insanlar- seni dumura uğratırlar. Bu süreçte de insanların kendi hayatındaki olumsuz olayına kaptırırlar çünkü birbirlerinin üzülmelerine dayanamazlar. Seversin çünkü. İçin acır. Güçlü olamıyorsun ki bir anne çocukların Tanrıça’sıdır. Bunu söylüyorum çünkü erkek ya da kız olsun bir anne çocuklarının gözünde baba sıfatından kat be kat farklıdır. Bunu biliyorum. Ayrıca anlıyorum. Benimde bir yakınım aynı o sürece maalesef girmişti. O yüzden o olaylar yaşanırken ne gibi bir ruh haline girildiğini duyumsayabiliyorum.

  Bir önce ki güncelde de dediğim gibi bu gibi durumlarda insanlar bir şeyler paylaşmalı ve inan ki insanların istediği kendisini neşelendirmesini isteyen bir iki kişinin yanında olmasını ister.

  Kısaca animelerde hep görürüz. Biri kötü bir şey yaşar ama diğeri onu neşelendirir. Ve böylece bu iki kişi kendilerini anlayabilen, yanında olabilen hatta işlerine daha sıkı sarılabilen biri hailne gelir. Ancak biz böyle olamıyoruz. Tam tersi olmalıyız. Çünkü hayatın gerektirdikleriyle beraber iç içeyiz. Yanılıyor muyum?

  Umarım beni yanlış anlamazsın çünkü gerçekten etrafımdaki insanların bende aynı şekilde üzülmelerine hatta bunu ceza gibi görüp kendilerine bedel ödettirirmiş gibi yaşamalarına dayanamıyorum. Hayat acı ve mutluluktur. Bunu unutmamalıyız. Lütfen yanında birilerinin olduğunu unutma ve senin çevirilerini sadece çeviriyorsun diye istediklerini de düşünme. Senin çevirilerini istiyorlar çünkü ilk seni sevenler var olduğu için seviyorlar. Yanlış anlama. Bu bir dostun sana öğüdü ya da nasihatı değil. Bir dostun sana el uzatışı. Sana önünde duran mutluluğu gösteren (acının arkasında daima mutluluk vardır) bir dostun elidir bu. Lütfen. Rica ediyorum. Devam et. Bu devam edeceğin yolda seni anlayabilecek bir çok kişi olabilir ama yüreğini görebilen bir kaç kişi olacaktır ve bunlar dünya insanlarının hepsine değer. Emin ol. *-*

  Kendine İyi Bak ve Dostça Kal

  NOT: Umarım bu yazıyı okuduğunda gönlüne bir damla su damlatmışımdır. :)

  1. Tum yorumlara yanit yazdigimi saniyordum ama son 3-4 mesaji unutmusum ve uzun zamandir siteye bakmiyordum kusura bakma :( Cok guzel seyler yazmissin tamamen katiliyorum :) Pozitif olmak gerekiyor!

 3. Anime izlerken birden aklıma geldi bir uğrayayım dedim.Polanya demek bi japonya olamadı gitti Sevenleri hep ayırıyor bu dünya:) Hayırlı olsun işin unutmadık seni ara sıra at video ne yapıp ettiğini görelim.

  1. Siteye o kadar suredir girmiyorum ki size yanit verdim saniyordum :( Gercekten kusura bakma :( Tesekkur ederim gercekten :)

 4. Uzun zaman oldu abi. Nerelerdesin, neler yapıyorsun, ne durumdasın? Umuyorum ki her şey yolundadır ve mutlusundur. Annen nasıl oldu, iyi haberlerini duymak isterim. Belki de komple bıraktın buraları, açıkcası bilmiyorum. Benim gibi buranın müdavimi birçok insan da senden haber almak istiyordur buna eminim. Belki görmüyor ve okumuyorsundur bu yazdıklarımı ama özledik abi.

  1. Vallahi oyle oldu Mehmet. Gercekten bir video yapmayi planliyordum neler oldu neler bitti diye ama hep bir sey cikiyor yada useniyorum :) Annem iyi Allaha sukur her sey yolunda :) Kairin ile bir radyo bolumu yapalim diye konusuyorduk gecenlerde belki oyle bir sey yapabiliriz ama tekrar ceviriye baslamak biraz zor gibi duruyor :)

 5. Nasılsın abi, nasıl gidiyor :D Natsume’leri görünce aklıma düşüyorsun hep :D Var mıdır yeni çılgın projeler ;D

  1. Merhabalar :)
   Iyiyim tesekkurler sen nasilsin? :) Ara ara Natsume ‘nin son filmine bakiyorum ama gozum yemiyo cevirisine baslamak icin :)

Leave a Reply